top of page

Lülisammas

Vaadake oma keha peeglist - kui kõver ta on! Ja ärge hakake otsima õigustusi, miks ta selline on. Kui tahate terveks saada, siis peab lülisamba sirgeks saama. Niikaua, kuni inimene ei mõista, et tema kehahoiakust sõltub tema tervis, ei ole teda mõtet edasi ravida - nagunii ta ei parane täielikult.​

Lõtv keha = lõtv hing = lõtv tervis.

Ärge unustage, et ükski lüli lülisambas ei talu vähimatki teise lüli vastu hõõrdumist. Enne kui kõverust hakata sirutama, peab lülidele ruumi tegema.

Alustada tuleb lülide tõstmisest. Seda võib teha sirutusharjutustega: kas püsti, põrandal lamades või istudes. Kõige parem on teha seda kõval toolil istudes. Pange peopesad reitele, randmekohad toetugu kõhu alaosale. Kontsentreerige oma mõte lülisambale. Alustage tõstmist õndraluust (sabaluust). Füüsilist tõstmist tugevdage mõttelise tõstmisega. Tehke seda tundega - nagu kass tõstab saba püsti nii, et nimmeosa muutub nõgusaks ja ristluugi tõuseb üles. Sellega tõstame ristluu liigespinna horisontaalseks. Ainult nii saavad nimme-, rinna- ja kaelalülid kergelt üles tõusta, sest kaob nende katusekivide asetust meenutav tahapoole viltune asend koos sellega loomulikult kaasas käiva tohutu lihaspingega seljas.

Kui Te veel mõttes kujutate, kuidas iga lüli eraldi tõuseb otse üles oma õige koha peale ja aeglaselt käte jõudu abiks võttes tõstate selga, võib varsti saavutada tervenemise: õlgu tõstmata on käed vabalt sirged, hingamine on vaba ja selg on sirge.

Ei ole olemas liiga pikki käsi, on liiga lühikeseks vajunud selg.​

Nüüd lõdvestage õlad ja sirutage kaela, rohkem kukalt kui lõuga, nii et pingutuvad kõik ülakeha lihased. Nautige oma lülisamba sirutumist ja tundke sellest rõõmu.

Kui Te peale sellist sirutamist tõusete, tunnetage keha. Kui tunnete, et lülisammas on kaalutu - kui keha ei oleks takistuseks, siis tõuseks üles - siis olete saavutanud ideaali ja peaenergiakanal on avatud. Teil on hea värske tunne. Te tunnete end tervemana.

Kui sageli sellist harjutust teha? Nii sageli, kui ruttu tahate terveks saada. Kes teeb üks kord päevas, kes sada korda. Igaühel oma eesmärk ja võimalus valida.

L. Viilmaa

bottom of page